Vinchio Vaglio Fruste Roero Arneis DOCG 2023′ 75cl 13,5% vol.

12.85

MAITSENÄIDIS

Sellel veinil on õlekollane värv roheka varjundiga. Lõhn on elegantne, intensiivne ja viinamarjale iseloomulik, tsitruseliste ja troopiliste puuviljade, mango ja ananassi aroomidega. Maitse on väga hästi tasakaalustatud, värske, ümar ja struktureeritud.

Toidud, mille kõrvale sobib: Suitsuliha, segatud roheline salat “insalata campagnola“, Piemonte soolane suflee “tartrà“, rohelised omletid metsikute ürtidega, täidetud sibulad, jänes tuunikalastiilis “tonno di coniglio“, valged lihad, kalaroad.

Alkoholisisaldus (VOL): 13,5%

Serveerimistemperatuur: 10 – 12 °C.

Suurus: 0,75 L

Laos

Kirjeldus

FRUSTÉ

ROERO ARENIS D.O.C.G

Arneis on iidse päritoluga kohalik viinamari, mida peamiselt kasvatatakse Roeros, Cuneo maakonna kirdeosas ja täpsemalt järgmistes külades: Canale, Vezza, Corneliano ja Guarene. Samuti väiksemas koguses Asti provintsis (Cisterna ja San Damiano). Dialektis tähendab “Arneis” “arnese”, aga ka ainulaadset inimest, kedagi kastist välja. Seda viinamarja pole kerge kasvatada. Öeldakse, et seda istutati kunagi lindude ja mesilaste ligimeelitamiseks, kes sel viisil vältisid suurema turuväärtusega viinamarjade söömist. Antud Arneis pärineb ühest Roero kõige hinnatumast viinamarjakasvatuse piirkonnast, seega nimi “Frustè”, tähendades “välismaalast”, näitab territooriumi mitmekesisust, mis ei mõjuta selle kvalitatiivset identiteeti.

Viinamarjatüüp: Arneis

Muld: Liivane

Kõrgus merepinnast: 250 meetrit

Kokkupuude: Edel

Viinamarjakasvatus ja tihedus: Guyot, 4500 taime hektari kohta.

Lõikusaeg: Augusti lõpus ja septembri alguses korjatakse viinamarjad käsitsi väikestesse kastidesse, et säilitada nende terviklikkus kuni veinikeldrisse jõudmiseni. Seejärel transporditakse need varahommikul, kui temperatuurid on veel mõõdukad ja lubavad viinamarjade tüüpiliste aroomide säilimist.

Veinivalmistamine: Viinamarjad pressitakse õrnalt ja selge mahl eraldatakse hägusest mahlast staatilise villimise teel temperatuuril 14°C umbes 24 tunni jooksul. Alkohoolne kääritamine on väga aeglane ja toimub roostevabast terasest mahutites 15°C juures, samal ajal olles range kontrolli all, kestes umbes 20 päeva.

Laagerdumine: Oktoobrist aprillini toimub järjestikuste bâtonnage operatsioonidega veinisetetel, et maksimeerida viinamarja väga kompleksse aromaatse profiili esiletõstmist. Seejärel jääb vein pudelisse veel kolmeks kuuks enne turule laskmist.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…