Vinchio Vaglio

Vinchio Vaglio – Naised ja mehed, kes on viinamarjakasvatajad, tehnikud, müüjad, laotöötajad ja kontoritöötajad, pärinevad sünni või elukoha muutuse teel Vinchiost ja Vaglio Serrast, Monferratost ja Piemontest. Nemad on Vinchio Vaglio süda.

President ja asepresident

Ühingu kodukord näeb ette, et president ja asepresident peavad olema pärit vastavalt Vinchiost ja Vaglio Serrast. Põhjuseks on vana rivaalitsemine kahe küla vahel, mis lõppes vaid tänu ettevõtte raskele tööle ja soovile kohalikku piirkonda reklaamida.

Aja jooksul on nende kahe ameti vaheline vaen muutunud tugevaks töösuhteks ning selle tulemuse saavutamisel on vaieldamatult oluline roll nii presidendi kui ka asepresidendi tugeval administratiivsel taustal. Mõlemad on olnud oma kodulinna linnapead. Lorenzo Giordano (Vinchiost) ja Cristiano Fornaro (Vagliost) on mõlemad innukad ja Barbera viinamarja suured asjatundjad, kuigi hindavad endiselt selliseid vahuveine nagu Alta Langa.

Direktor

Vinchio Vaglio suurepärase juhtimistöö igapäevane elu nõuab reservatsioonideta täiskohaga pühendumist. Selle eest hoolitseb noor direktor Marco Giordano, kes oma haldus- ja tehnilise kompetentsiga ning suhtlemisoskusega on pidepunktiks kogu kollektiivile.

Ekspordijuht ja müügimeeskond

Ekspordijuht Tessa Donnadieu

ning müüjad Silvio Giovine, Giuseppe Fiorio ja Gianni Catto on inimesed, kes vastutavad selle eest, et territooriumi tipptaset tuntaks terves Itaalias ja kogu maailmas. Näituste ja ürituste kaudu, millest nad osa võtavad, aga eelkõige käepigistusega õnnestub neil edasi anda oma sügavaid teadmisi Monferrato veinide hinnalisusest.

Veinivalmistamise spetsialist Giuseppe Rattazzo: kogemus

Giuseppe sündis märtsis 1956. aastal Rocchetta Palafeas ja lõpetas Alba veinikooli. Ta asus tööle Pavia lähedal asuvas farmis ja lõpetas koolituse Kantonis Tessinis. Aastal 2001 sai temast Noè veinivalmistaja büroo kaastöötaja, Vinchio Vaglio veinitehase kauaaegne kaastöötaja. 2018. aastal sai ta ametlikult tunnustatud Noè järglaseks ja tänu oma teadmistepagasile tagas äritegevuse järjepidevuse.

Veiniteadlane Matteo Laiolo: entusiasm

1995. aastal sündinud Matteo näitas juba varakult üles suurt armastust oma kodukoha vastu. Tema perelt, kes on veinitehase kauaaegsed kaastöötajad, kandus edasi kirg, mille tõttu ta läks Alba veinikooli. Ülikooli ajal töötas ta farmis ja Vinchio Vaglio veinitehases. Ettevõttesisese veiniuurijana tegi ta esmalt tihedat koostööd Giuliano Noèga ja seejärel Beppe Rattazzoga. Nende partnerlus on alati olnud vastastikune austus, kus “meistri” asjatundlikkus käis käsikäes “õpilase” entusiasmiga.

Vinchio Vaglio osakonnad

Viinamarjaistanduses tehakse veini, aga mitte ainult! Veinikauplustes leiate alati töötajate naeratusi ja nõuandeid, tootmisosakond on teie lauale saabuvate veinide tuksuv süda ja labor esindab kvaliteedi garantiid. Logistikaosakond hoolitseb tarnete eest õigeaegselt ning haldusosakond hoiab koos kogu ettevõtte niite. Ja need on vaid mõned näod, mis peegelduvad klaasist, mida lõpuks rüüpate.

Vinchio Vaglio kaaslased

Vinchio Vaglio oleks võinud teha 192 näoga pilti, kuid nende põllumehed on tavaliselt väga vaoshoitud inimesed, neile ei meeldi olla tähelepanu keskpunktis. Selle asemel eelistavad nad näidata oma raske töö vilju. Igal kaastöötajal on vähemalt üks oma väike viinamarjaistandus, mis on nende kirg. Nad kõik on väga uhked ja tahavad teile näidata, kust parimad viinamarjakobarad korjatakse.

Vinchio Vaglio viinamarjaistandused

Partnerite viinamarjaistandused on peamiselt Vinchios ja Vaglio Serras, vaid mõned lähedal asuvates Incisa Scapaccinos, Cortiglione’is, Nizza Monferratos, Castelnuovo Belbos, Castelnuovo Calceas ja Mombercellis.

See piirkond kuulub Alto Monferrato künklikusse piirkonda ning pinnas on liivane ja lubjarikas. Enamik viinamarjaistandusi ulatuvad üle järskude nõlvade, muutes nende hooldamise ühelt poolt äärmiselt keeruliseks, kuid teisest küljest tagades täiusliku päikesevalguse kogu päeva jooksul. Sealne veinikasvatus on äärmiselt nõudlik ja raske tegevus ning põllumeeste töökus ja kirg on kogu veinitootmise süda. Tõepoolest, just nende kahe elemendi kombinatsioon tagab parima võimaliku tulemuse: madala saagikuse (1,5–2 kg viinamarju viinapuu kohta), kõrge suhkrusisalduse ja küpsemisprotsessi, mis võimaldab tänu heale tasakaalule välja töötada parimad aroomid. Lühidalt, nendel mägedel toodetud viinamarjadel on kõik olulised omadused, et saada suurepärasteks veinideks.

Tiglione oru põhjas ja Belbo org lõunas asuvad Vinchio ja Vaglio Serra külad kahel vastaskünkal Alto Monferrato piirkonna südames, Põhja-Itaalia ühe tuntuima veinikasvatuspiirkonna, Lõuna-Piemonte keskus.

Kuigi geograafiliselt lähedal, on teistel kuulsatel naabruses asuvatel viinamarjakasvatusaladel väga erinev pinnase koostis, eriti mis puudutab ampelograafiat.

Barbera kodumaal Vinchios on lubjarikkad savimullad ja seal kasvatatud viinamarjad annavad hea happesuse ja struktuuriga veine, mis sobivad laagerdumiseks. Mäed on väga järsud, nii et töö käsitsi on tavaline, kuna masinate kasutamine on peaaegu võimatu. Läänepoolses piirkonnas on enamasti liivane pinnas, mis annab veinidele kõrge värskuse ja elegantsi.

Vaglio Serra ümbruse pinnas on väga sarnane lõunapoolsemate, Nizza Monferrato poole jäävate pinnastega ning sisaldab suures koguses savi punaste muldade triipudega, mis omakorda annab parema struktuuriga ja intensiivsema värvusega veine.

Nizza Monferrato on üks parimaid piirkondi Barbera viinamarjade kasvuks. See on väike, väga vana linn, mida hiliskeskajal hakati kutsuma “õlgede Nizzaks”. Tänapäeval on see oluline põllumajandus- ja ärikeskus. Purunematu side linna ja Barbera veini vahel kajastub sildil “Nizza” DOCG (kontrollitud ja garanteeritud päritolunimetus) ning on juba mõned aastad määratlenud kvaliteetse veini, mis on toodetud ainult Barbera viinamarjadest, olles pärit väga väikesest piirkonnast. Nizza Monferrato ümbruse küngastel on enamasti savi- ja lubjarikkad pinnased (valged mullad). Need mullaomadused määravad Vinchio Vaglio Barbera veinide ampelograafilised omadused: tänu mullas sisalduvale kaltsiumile on need väga puuviljased, mis annavad hea maitsebuketi, savi aga struktuuri ja märkimisväärse pikaealisuse.

Kesklinna ümbritsevate küngaste lauged nõlvad on võimaldanud viinamarjaistandustes kasutada mehaanilisi abivahendeid ja rakendada spetsiifilisi kaasaegseid tehnoloogiaid. Lähedal asuvates kõrgelt tuntud viinamarjakasvatuspiirkondades on järsud mäed, kus on enamasti liivane, lubjarikas ja savine pinnas, mis annab kõrge struktuuriga veinid, millel on märkimisväärne alkoholisisaldus ja küpsed noodid, mida laagerdumisprotsess täiustab. Piirkonnas on ka punased, kompaktsed ja struktureeritud pinnased, mis annavad väga aromaatset ja rikkaliku värviga veini.

See suur mullastiku mitmekesisus annab tulemuseks keerukad ja struktureeritud veinid, millel on värsked ja elegantsed maitsed ning mitmesugused aroomid, millest igaühel on kasutatud viinamarjade ainulaadne eripära.

Jätkusuutlik veinikelder

Vinchio Vaglios on jätkusuutlikkus alati olnud kolmnurk, millel on kolm võrdselt olulist tippu, mis on seotud territooriumi, inimeste ja majandusega. Kolmnurk, millel on viinamarjade kuju ja mida soovitakse läbipaistvalt kõigis selle olulistes etappides jagada.

Keskkonnasäästlikkus

Pudelid – veinipudelite tootmisel ja käitlemisel on loomulikud tagajärjed CO2 heitkogustele niivõrd, et see moodustab 42% veini süsiniku jalajäljest. Seetõttu kasutab Vinchio Vaglio 90% kogu oma toodangust pudeleid, mis kaaluvad alla 558 grammi.

Kork – valik tehnilise korgi ja naturaalsest korgist korgi vahel sõltub erinevate veinide villimise rangetest simulatsioonidest. Vinchio Vaglio on tänu iga pudeli jaoks õige korgi tähelepanelikule valikule vähendanud selle keskkonnamõju 66,4 tonni CO2 võrra aastas.

Bag in Box – väiksemad transpordikulud, vähem pakendeid ja materjale, mida on lihtsam taaskasutada kui klaasi. Sellised argumendid, mis vähendavad veinipakendite süsiniku jalajälge enam kui 7%, tänu Bag in Box kasutamisele alates 2009. aastast konkreetsete veinide puhul.

Taastuvenergia – tänu 2011. aastal paigaldatud 200 kW fotogalvaanilisele süsteemile suudab Vinchio Vaglio katta olulise osa ettevõtte energiavajadusest. Eesmärk on järgmise paari aasta jooksul taastuvenergiaga täielikult ära majandada.

Ravimeetodid viinamarjaistanduses – agronoomide eesmärk on vähendada keemiatoodete kasutamist miinimumini: süsteemsete toodete ja herbitsiidide asemel kasutatakse vasksulfaati, väävlit ja liblikõielisi kattekultuure. Ravi ei ole planeeritud, vaid tehakse ainult vajaduse korral, et vältida patogeenide arengut. Vigne Vecchie veinide puhul töödeldakse viinapuud käsitsi, ilma CO2-heiteta, töötlemine toimub ainult väävli ja vasksulfaadiga ning väetamine on samuti ainult orgaaniline.

Veinivalmistamisel – sulfitite sisaldus Vinchio Vaglio veinides on alati 30-40% alla seadusega lubatud väärtuste. Samuti kasutatakse kääritamise alustamiseks ainult sealsest piirkonnast pärit valitud pärme, mis aitavad säilitada viinamarjasordi ja territooriumi omadusi.

Ettevõttes – Vinchio Vaglio on alati olnud pühendunud keskkonnaalasele lähenemisele, mis teadvustab kõigile töötajatele nende kohustusi.

Ajaloolise pärandi ja maastikutraditsiooni kaitse valikud:

Projekt Vigne Vecchie tuleneb sobivaimate üle 50 aasta vanuste viinamarjaistanduste valikust. Idee sündis 1980. aastate keskel, täiesti erinevalt ülejäänud Itaalias toimuvast, kaitsta vanimate viinamarjaistanduste ajaloolist pärandit ja anda Barberale nii ülim väärikus.

Monferrato UNESCO pärand – Monferrato mägede registreerimine maailmapärandi nimekirja on ühtlasi tunnustus kõigi Cooperativa Vinchio Vaglio liikmete raskele tööle. Tegelikult, kui poleks olnud Cantinat, oleksid paljud piirkonna viinamarjakasvatajad sunnitud välja juurima ja teed tegema metsa- või sarapuupähklisaludele.

Marsruutide ümberehitamine Val Sarmassa piires läbides kunstnik Giancarlo Ferrarise installatsioonid ja ürdiaeda. Need ja ka teised on konkreetsed algatused Val Sarmassa kaitsmiseks ja täiustamiseks.

Sotsiaalne jätkusuutlikkus

Võimalus – Cantina Cooperativa sündis vajadusest tasakaalustada 1950. aastatel turul valitsenud sotsiaalmajanduslikku tasakaalustamatust ning nii eile kui täna esindab enam kui 192 Vinchio ja Vaglio Serra liikme jaoks Cantina võimalust põlvest põlve edasi antud tööd jätkata.

Sisend ja ressursid – 100% viinamarjadest pärinevad Monferrato piirkonnast, Cantina Cooperativaga külgnevatest aladest liikmete poolt, kes kasvatavad umbes 470 hektarit.

Toitumisalane teadlikkus – valikud ei puuduta ainult tooteohutust, vaid nad peavad tähtsaks ka vastutustundliku joomise kontseptsiooni ning rakendavad seda kõigis oma ärivaldkondades.

Territooriumi toetamine – Cantina Cooperativa Vinchio Vaglio on alati toetanud territooriumi, kus see asub, ka ühingute või naaberlinnade korraldatavatel üritustel ja etendustel osalemise ja sponsorluse kaudu, et aktiivselt kaasa aidata sotsiaal-kultuurilisele toetamisele.

Majanduslik jätkusuutlikkus

Abiteenused, seadmed ja oskusteave – Vinchio Vaglio liikmed annavad 100% oma viinamarjadest veinitehasele, saades vastutasuks pidevat abi oma delikaatses töös ja võimaldades veinivalmistamise majanduslikku jätkusuutlikkust.

Kogukond – iga liikme poolt antud hääl kannab individuaalset kaalu, mis pole sugugi seotud maa suurusega. Seda silmas pidades on president ja asepresident võtmeisikud Cantina Cooperativa voorusliku majanduse suunas liikumisel.

Teadus- ja arendustegevus – Cantina Cooperativa prioriteetide keskmes on tehniline areng, mille eesmärk on parandada kogu piirkonna põllumajandusega tegeleva elanikkonna sotsiaalseid ja majanduslikke tingimusi. Selles suunas liiguvad uus viinamarjade kogumise süsteem, mis on integreeritud Industry 4.0-ga (üks esimesi Piemontes) ja ettevõtte kaubamärgi täielik ümberkujundamine 2020. aastal.

Rahvusvahelisus – Barbera d’Asti, Barbera Superiore DOCG ja Piemonte DOC Barbera on enim eksporditud veinid, mida hinnatakse Hiinas, Jaapanis, Koreas, Austraalias, Kanadas, Taanis, Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal, Hollandis, Poolas, Rootsis, Šveitsis, Ühendkuningriikides ja USAs. Tulemus, mis moodustab 11% veinitehase käibest ja tõstab imelise Monferrato rahvusvahelist tuntust.

Vinchio Vaglio on jätkusuutlik veinitehas

Tänu Equalitase sertifikaadile ollakse igas mõttes jätkusuutlik veinitehas, tänu aja jooksul konsolideeritud parimatele tavadele ja jätkusuutlikkuse standardite pidevale täiustamisele.

See on tunnustus pikale teekonnale, mis toetab veinitehase otsuste väärtust. Sertifikaat, mis annab tunnistust tõsisest pühendumusest maa kaitsmisel. Ametlik tunnustus, mis näitab selget suuna jätkusuutlikuma maailma poole