Kauba tagastamine

Tagastamine

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.
Taganemisõigus ei kohaldu kui ostjaks on juriidiline isik. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks peab kaup olema originaalpakendis ning kasutamata. Tagastamiseks palun kirjutage meile e-kiri koos tellimuse infoga maxton@maxton.ee. Tagastatav kaup tuleb teele panna hiljemalt 14 päeva jooksul peale ostu sooritamist. Tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud, kui selgus, et kaup oli defektiga või väljastatud oli vale kaup.

14-päevane tagastusõigus ei kehti järgneva kauba puhul:

– kauba puhul, mis on kiiresti riknev või vananev (toidukaubad),

– suletud pakendiga toodetele, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel,

– kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus keelduda tagastamisest või alandada tagastatavat tasu vastavalt tellitud toote väärtuse vähenemisele. Hüvitise suurus määratakse kindlaks igakordselt lähtudes tagastatud kauba väärtuse võimaliku vähenemise ulatusest. Hüvitise suurusest teavitatakse Tellijat esimesel võimalusel pärast hüvitise suuruse väljaselgitamist.

Vahetuskauba postiteenus on Tellijale tasuta. Paki saab Tellija tagastada lähimasse SmartPOSTi pakiautomaati kauba kättesaamisel SMS-i kaudu saadud personaalse koodi alusel, vaata lisainfot transporditeenuste kohta siit. Baxhus.eu tagastab tellija poolt tasutu mitte hiljem kui kahe nädala jooksul lepingust taganemise teate ja tagastatud toote jõudmisest Veebipoeni.

Kaup on saadaval kuni kaupu jätkub. VeiniPoint.eu’l on õigus lepingust taganeda juhul, kui tellitud kaupa ei ole võimalik selle lõppemise tõttu tarnida. Informeerime Tellijat lepingust taganemisest esimesel võimalusel kas telefonikõne või e-kirja teel. Juhul, kui Tellija on toodete eest juba tasunud, tagastab VeiniPoint.eu ostusumma hiljemalt 2 tööpäeva jooksul.

Pretensioonide esitamise aeg

Kauba puuduse ilmnemisel on kliendil õigus pöörduda veebipoe poole hiljemalt 14 päeva jooksul peale ostu sooritamisest, selleks palume kirjutada pretensioon maxton@maxton.ee. Veebipood vastab kliendi esitatud kaebusele kirjalikult 14 tööpäeva jooksul. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügiga kaasnenud tasud.  Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Vaidlused

Lepingu täitmisel tekkivad vaidlused püütakse lahendada läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel lahendatakse vaidlused Eesti Vabariigis kehtivate õigusaktide kohaselt kohtus. Tellijal on Lepingust tulenevate vaidluste kohtuväliseks lahendamiseks õigus pöörduda Tarbijakaitseameti juures tegutseva tarbijakaebuste komisjoni poole (https://ttja.ee/eraklient/tarbija-oigused/tarbija-oigused-ja-kohustused/kaebuse-esitamine). Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Tarbijakaebuste komisjoni poole pöördumise õiguse kasutamine ei võta Tellijalt õigust pöörduda vaidluse lahendamiseks kohtu poole. Tarbijakaitseameti aadress on Rahukohtu 2, 10130 Tallinn.