Chanzy, Bouzeron “Clos de la Fortune” Monopole 2022′ 75cl, 12,5%vol.

31.96

Degusteerimise  ja toiduga sobitamise nõuanded

Kuldne Aligoté viinamarjasort – elav sensatsioon avameelse ja võimsa aroomiga, koos pipra või kuldsete brioche nootidega. Värsked ja elujõulised, veidi keerukad maitsenüansid. Ideaalne tõelistele toidusõpradele! Veini võib serveerida valge liha, kala kui ka toidukorra lõpus värskete või laagerdunud juustudega. Serveerimistemperatuur on 12°C.

Chanzy veinikelder on sertifitseeritud keskkonnasäästlikuks (HVE).

Laos

Kirjeldus

Bouzeroni nimi on tihedalt seotud Aligoté viinamarjasordiga. See iidne Burgundia viinamarjasort on andnud külale oma maine. Päikeselistel paekivinõlvadel Bouzeroni orust pakub Aligoté kuiva valget veini, mis on ühtaegu puuviljane ja särtsakas, kuid samuti õrn, ümaruse ja peensusega, mida mujalt ei leia.

“Clos de la Fortune” on üks kuulsamaid “climat”-e. Selle kaguväljavaade on suurepärane. “La Fortune” tuleb ladina keelsest sõnast fortuna, mis tähendab “hea varandus, õnn, edu.” See vein pakub õnne!

Viinamarjaistandus

Viinamarjasort Aligoté kasvab 240–275 meetri kõrgusel merepinnast, ligikaudu 2–3 hektaril savi-lubjakivisel, sinise mergliga pinnasel. Asetsedes kagu suunas, on selle pinnase keskmine kalle 16% ja järseim 33%.

Viinitamine ja valmistamine

Külm settimine, laagerdumine 16 kuud nii kasutatud roostevabast terasest vaatides kui ka 228-ja 450-liitristes tammevaatides, millest 3% uued.
Aastakäik 2022, saagikoristus 7. septembril.

Säilitamispotentsiaal 3–7 aastat.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…