Vinchio Vaglio Verdemare Cortese Frizz. Piem. DOC 2022′ 75cl 12,5%vol

8.84

MAITSENÄIDIS

Veinil on selge ja särav õlekollane värv roheka varjundiga. Lõhn on õrn, valgete lillede ja küpsete õuna ja pirni aroomidega, millele lisandub lõpupoole ränikivine aroom. Suus on vein kuiv, hästi tasakaalustatud, peen, elegantne, kergelt mullitav, millele järgneb meeldiv kergelt mõrkjas järelmaitse.

Toidud, millega sobib: Aperitiiv, värske juust, soolased pirukad, omletid, minestrone supp, “tartrà” tüüpiline Piedmontese eelroog, valge liha, jõe- või järvekala.

Alkoholisisaldus (VOL): 12,5%

Serveerimistemperatuur: 8–10 °C

Suurus: 0,75 L

Laos

Kirjeldus

VERDEMARE

PIEMONTE CORTESE D.O.C FRIZZANTE

Cortese on üks traditsioonilisemaid Piemonte viinamarjasorte. Sellel viinamarjal, millel on valged marjad ja lihtne maitse, võib olla õrnalt puuviljaseid aroome, juhul kui seda vinifitseeritakse erilise hoolega. Särtsakas versioon kutsub üles seltskondlikele hetkedele vabas õhus, mis on veelgi paremad, kui vaateid saab nautida “rohelisest merest” (mare verde) nendelt mägedelt, millest räägitakse ühes kuulsa kirjaniku Davide Lajolo Vinchio lugudes, sellest ka selle nimi etiketil.

Viinamarjad: Cortese

Pinnas: Liivane, kaltsiumirikas

Kõrgus merepinnast: 250 meetrit

Asend: Ida, lääs.

Viinamarjakasvatus ja tihedus: Guyot, 4500 taime hektari kohta.

Viljavõtuaeg: Septembri keskpaigas koristatakse viinamarjad alati hommikul, et säilitada nende terviklikkus kuni päeva jooksul veinikeldrisse jõudmiseni.

Veinivalmistamine: Terved viinamarjad pressitakse õrnalt ja selge mahl eraldatakse segunenud mahlast tänu staatilisele selitamisele. Alkohoolne kääritamine toimub roostevabades terasemahutites redutseerivas keskkonnas temperatuuril 16–18°C ja kestab umbes 20 päeva.

Kääritamine: Toimub setetel bâtonnage’iga peaaegu ühe kuu jooksul. Seejärel selitatakse vein ja pannakse roostevabast terasest mahutitesse umbes neljaks kuuks. Seejärel läheb vein rõhu all olevatesse roostevabast terasest mahutitesse refermentatsiooniks, mis kestab umbes 20 päeva pideval temperatuuril 20°C. Seejärel jääb vein umbes üheks kuuks suletud mahutitesse kontrollitud temperatuuril 10°C, millele järgneb kolm kuud pudelis laagerdumist.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…