Chanzy, Santenay “Les Cornieres” 2020′ 75cl, 13,5%vol

45.54

Degusteerimise  ja toiduga sobitamise nõuanded

Intentsiivne musta kirsi toon kauni säraga. Ninale hakkavad esmalt pojengi ja kannikese aroomid, millele järgnevad mustade puuviljade noodid. Maitselt on ümmargune ja “ahne“, milles on palju peenust ja pikkust. Tõeliselt sügav ja maitseküllane vein kauni tihedusega. Serveerimistemperatuur on 16°C.

Chanzy veinikelder on sertifitseeritud keskkonnasäästlikuks (HVE).

 

Laos

Tootekood: CH09 Kategooriad: , , Sildid: , ,

Kirjeldus

Santenay asub Côte de Beaune lõunaosas, Côte’i d’Or ja Saône-et-Loire piiril. Santenay on ammu jaganud ambitsioone, milleks on: vein ja termilised veed. Tänapäeval pühendab küla end täielikult Bacchusele ja on unustatud et seda kutsuti kunagi Santenay-les Bainsiks (vannideks). Ainult läbi juhuse revolutsiooni ajal sai Santenay eraldatud Marangesist. Viinamarjaistandus, mida läbib õrn Dheune jõgi, on suurepärane alge punaseks veiniks. Santenayl on väidetavalt „Volnay hing ja Pommardi keha”.

“Les Cornières”– nimi, mis on tuletatud seal varem kasvatatud mugulsibulatest. Cormier on vana nimi pihlakapuule paljudes piirkondades.

Viinamarjaistandus

Viinamarjasort Pinot Noir kasvab 240–250 meetri kõrgusel merepinnast, ligikaudu 1,5 hektaril liiva-savi segusel pinnasel, millel on paekivist tasanduskiht. Asetsedes kagu suunas, on selle pinnase keskmine kalle 2% ja järseim 10%.

Viinitamine ja valmistamine

Käsitsi korjatud saak, leotatud, samal ajal ülepumpaminee ja mütsi allasurumine. Laagerdumine 228-liitristes vaatides 18 kuud. 10% vaatidest uued.

Aastakäik 2020, saagikoristus 29. augustil. Säilitamispotentsiaal 3–7 aastat.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…